چند درصد جمعیت تهران واکسینه شده اند؟

به گزارش وبلاگ زندگی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تا به امروز 86 درصد جمعیت هدف استان تهران دوز اول و حدود 75 درصد نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

چند درصد جمعیت تهران واکسینه شده اند؟

به گزارش مهر، علیرضا زالی گفت: برای سومین هفته متوالی است که تهران شهر قرمز نداشته و عمده شهر های تهران رنگ زرد دارند و شهر های ملارد و بهارستان به رنگ آبی هستند.

زالی با اشاره به کاهش آمار بیماری در استان تهران از کاهش 12 درصدی اندازه بستری در تهران نسبت به هفته گذشته، کاهش 17 درصدی اندازه مراجعان سرپایی و کاهش 14.5 درصدی بیماران کرونایی بستری در بخش های ICU در تهران خبر داد و افزود: شرایط تهران فعلاً با ثبات تلقی می شود، اما کماکان با توجه به پیچیدگی ها و مؤلفه های متفاوتی که در کرونا وجود دارد باید به بحث ناپایداری و شکنندگی در تهران اشاره کنیم.

وی به شکل گیری جهش های نو ویروس در دنیا و امواج نو شبه طغیانی در بخش اروپای شرقی و مرکزی اشاره کرد و با توجه به ارتباط تنگاتنگ منطقه ها غرب و شمال غربی ایران با اروپا تاکید کرد برای کنترل و مهار بیماری باید مراقبت ها بیش از گذشته اعمال شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: گرچه تجربه آلمان و اتریش نشان داد که واکسیناسیون نقش بسیار مؤثر و کارایی را در کاهش مرگ و میر و عوارض بیمارستانی دارد، اما عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ساده انگاری و عادی انگاری می تواند مجدداً منجر به شبه طغیان های بیماری کووید 19 شود.

زالی افزود: این تجربه تلخ می تواند فراسوی ما باشد، اما بدون تردید با دقت بیشتر در رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کنار تکمیل قطعی تر واکسیناسیون می توانیم از خطر های شکل گیری امواج بعدی در تهران و سایر استان ها جلوگیری کنیم.

به گفته وی، تا پنجم آذر 18 میلیون و 480 هزار واکسن در استان تهران تزریق شده که 10 میلیون و 200 هزار دوز اول و حدود هشت میلیون نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

زالی گفت: هم اکنون 86 درصد جمعیت هدف استان تهران دوز اول واکسن را دریافت کردند و حدود 75 درصد از جمعیت کل استان تهران نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کردند.

منبع: فرارو

به "چند درصد جمعیت تهران واکسینه شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد جمعیت تهران واکسینه شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید