خداحافظ دوبله دسته جمعی!

به گزارش وبلاگ زندگی، منوچهر والی زاده، مدیر دوبلاژ و گوینده پیشکسوت خواسته اش از رئیس سازمان صداوسیما این است: جوانان با امید وارد دوبله می شوند هوای آنها را داشته باشید.

خداحافظ دوبله دسته جمعی!

این هنرمند تلویزیون و رادیو که به گفته خودش این روزها بیشتر برای پلتفرم ها فیلم دوبله می نماید، در گفت و گویی با وبلاگ زندگی گفت: این روزها برای تلویزیون خیلی کم کار می کنم و بیشتر مشغول دوبله فیلم های روز آمریکا و اروپا برای یکی از پلتفرم ها هستیم؛ ولی متاسفانه به علت اینکه همچنان تک تک به اتاق ضبط می رویم خیلی در جریان کلی فیلم ها و داستانشان نیستیم، حتی گاهی اسمشان را هم نمی دانیم! و این اتفاق خوبی نیست اما ناچاریم به خاطر حفظ سلامتی مان با همین روال کار کنیم.

والی زاده درباره اینکه آیا شرایط دوبله نسبت به چند ماه گذشته بهتر شده و تغییر نموده است؟ اعلام نمود: فعلا اتفاق بهتری نیفتاده است؛ به هر حال در دوبله کار هست و بچه ها مشغول اند. دوبله هیچ وقت تعطیلی ندارد. قبلا هم گفتم که کرونا همه چیز را برهم ریخته ولی ناچاریم همین طور کار کنیم. متاسفانه این شرایط برای مدیران دوبلاژ خیلی سخت شده است؛ چون ممکن است دوبله یک فیلم سه روز زمان ببرد، گویا دیگر این شکل از دوبله مُد شده است و دیگر دسته جمعی دوبله کردن تمام شد. من این روزها فکر می کنم دارم ماراتون حرف می زنم نه اینکه دوبله می کنم.

وی سپس به رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای کار دوبله اشاره نمود و گفت: خدا را شکر بچه ها خیلی رعایت می نمایند و با وجود اینکه تک تک در اتاق ضبط حضور داریم، مدام فضا ضدعفونی می گردد تا خدای نانموده کسی گرفتار کرونا نگردد.

این گوینده پیشکسوت بعلاوه درباره فعالیت گویندگان جوان تر در انجمن دوبله، اظهار کرد: نیروهای جوان تر انجمن، خیلی کوشش و کار می نمایند، به هر حال امیدواریم شرایط دوبله روز به روز بهتر گردد. به نظرم با این شرایط، جوانان باید پشتکار داشته باشند، عده ای از جوانان برای عایدی بیشتری به دوبله می آیند ولی واقعاً دوبله عایدیی ندارد. اگر واقعاً به این هنر علاقه دارند باید پشتکار داشته باشند و صبوری نمایند تا راه بیفتند.

منوچهر والی زاده در انتها درباره اینکه آیا پیامی به رئیس صداوسیما در جهت بهتر شدن شرایط دوبله دارد؟ گفت: اول از همه برای همه آرزوی سلامتی می کنم، آنهایی که کم کار می نمایند ان شاءالله پر کار شوند و بعد اینکه مسوولان به فکر باشند، حقوق بچه ها را به موقع واریز نمایند و کمی دستمزدها را بالا ببرند؛ به خصوص برای جوانان چون به هر حال آنها با امیدی وارد این کار می شوند. بهتر است کمی بیشتر هوای جوانان را داشته باشند. ان شاءالله اتفاقات خوبی بیفتد، شما وبلاگ زندگی هم می توانید صدای ما را به مسوولان برسانید تا بلکه اتفاق های خوبی بیفتد.

منوچهر والی زاده تا به امروز به جای بازیگران شناخته شده ای چون رابرت دنیرو، کیانو ریوز، تام هنکس، نیکلاس کیج، جیم کری، ویل اسمیت و جورج کلونی صداپیشگی نموده است و بسیاری صدای او را با نقش لوک در کارتون لوک خوش شانس می شناسند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خداحافظ دوبله دسته جمعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظ دوبله دسته جمعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید