حناچی: سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می گذاریم

به گزارش وبلاگ زندگی، شهر: ما در برنامه 1400 اقداماتی برای مرور گذشته و تدوین برنامه های آینده و گذاشتن سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران هستیم تا آیندگان از خیر آن بهره ببرند و درخواست من از دولت و سخنگوی دولت این است که آنها هم همکاری نمایند تا این پروژه به خوبی پیش برود.

حناچی: سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می گذاریم

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره خشت طلایی که عصر سه شنبه 7 بهمن در برج میلاد برگزار گردید، گفت: نام خشت طلایی برای این جشنواره و برای کشوری مثل ایران که بیشتر سابقه اش با خشت عجین شده است نام پر مسمایی است. در حال حاضر 53 درصد کل جمعیت کره زمین در سازه های خشتی زندگی می نمایند و 93 درصد آثار ثبت شده دنیای از خشت است. خشت، اصلی ترین عنصر بشری برای ساخت تمدن بوده است و مراکز تحقیقاتی علمی آن را اصلی ترین عنصر ساخت و توسعه مورد توجه قرار می دهند.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر پرداختن به شاخص های رقابتی و ارتقاء صندلی تهران در میان شهرهای دنیا گفت: ما باید اقدامات و فعالیت های خود را متناسب با زبان رقابت دنیای عرضه کنیم و محورهایی که در این جشنواره بر مبنای آن آثار آنالیز شد همه محورهایی هستند که شهرهای دنیا بر مبنای آن شاخص بندی و رتبه بندی می شوند.

به گفته او در شاخصی مانند معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی تهران شهری است که در آن آثاری مربوط به پنج هزار سال قبل یافته شده است و در بخش تاریخی آن یعنی ری، لایه هایی از تمدن بشری یافت شده است که به شش هزار سال قبل از اسلام بر می گردد و این قدمت شهر تهران را نشان می دهد. در حوزه های حمل و نقل عمومی، تاب آوری شهری و مشارکت شهروندی در توسعه شهر و هوشمند سازی شهرها هم به آثاری پرداخته شده است که بعد از کرونا بعضی شاخص ها مانند هوشمندسازی شهرها تبدیل به یک الزام و واقعیت ملموس شده است.

حناچی با بیان این که علاوه بر آثار داخلی، از 197 شهر و 58 کشور به این جشنواره اثر ارائه شده است، گفت: کرونا پدیده ای است که یک سال دنیا را با خود درگیر نموده است اما در عین حال ظرفیت هایی هم داشته که بخش هایی منجر به توسعه علم و پیشرفت بشری هم شده است. گفته می گردد کل ویروس کرونا را اگر از تمام دنیا جمع کنیم 5 گرم بیشتر نخواهد شد!

حناچی در ادامه با اشاره به جشنواره خشت طلایی گفت: درست است که در کرونا باید فاصله های اجتماعی رعایت گردد اما روابط میان ملتها از جهتی بعد از بیماری کرونا نزدیک تر هم شد مانند اینکه ما به خاطر بیماری کرونا توانستیم بسیاری از میهمانان را به صورت ویدئو کنفرانس به این مراسم دعوت کنیم در حالی که بیش از کرونا چنین اقداماتی کمتر انجام می شد.

شهردار تهران به دیپلماسی شهری اشاره نمود و گفت: در کرونا با بسیاری از کلانشهرهای دنیا ارتباط برقرار کردیم و صدای مظلومیت مردم ما را در مبارزه همزمان با کرونا و تحریم ها به گوش دنیایان رساندیم و کوشش کردیم ظرفیت هایی را برای همدردی با سایر شهرها فعال کنیم.

او به ویدئو مپینگ های برج آزادی اشاره نمود و گفت: هم اکنون میدان آزادی به نمادی برای ابراز همدردی میان ملت ها با هم تبدیل شده است. اولین ویدیو مپینگ را برای کشته شدگان کرونا در ووهان در خصوص برج آزادی اجرا کردیم و آخرین آن هم برای کشور همسایه و حادثه کشته شدن دانشجویان در دانشگاه کابل به عنوان جان پدر کجاستی اجرا کردیم.

پیروز حناچی به برنامه های شهرداری در تهران 1400 اشاره نمود و گفت: به لطف همکاران من در شورای شهر، من احتمالا آخرین شهردار تهران در قرن حاضر و اولین شهردار تهران در قرن آینده خواهم بود و باید کوشش کنیم این را به نمادی از کوشش بیشتر برای شهر تهران تبدیل کنیم. ما در برنامه 1400 اقداماتی برای مرور گذشته و تدوین برنامه های آینده و گذاشتن سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران هستیم تا آیندگان از خیر آن بهره ببرند و درخواست من از دوستان دولت و آقای ربیعی این است که آنها هم همکاری نمایند تا این پروژه به خوبی پیش برود.

خبرنگار: اکبر بیاتی

منبع: خبرگزاری آریا

به "حناچی: سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید